پشتیانی:

 • 021-48813205
 • 09123980622

آدرس فروشگاه:

فلکه اول صادقیه، پاساژ زیما مال، طبقه اول

راهنمای خرید لوازم آرایشی

راهنمای خرید لوازم آرایشی

لوازم آرایشی دنیای وسیع و جذابی دارد که می‌تواند به شما در زیباتر شدن و افزایش اعتماد به نفس‌تان کمک کند. اما با تنوع بسیار زیاد محصولات در بازار، انتخاب لوازم آرایشی مناسب می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. در این مقاله از سری مقاله‌های آموزشی رنگ و بو که راهنمای خرید لوازم آرایشی برای شما است به شما در انتخاب و خرید لوازم آرایشی مناسب با نیازها و سلیقه‌تان کمک خواهیم کرد.

 

مرحله اول برای انتخاب و خرید لوازم آرایشی شناخت خودتان است

۱. اولین قدم برای شناخت خودتان شناخت نوع پوست‌تان است.

شناخت نوع پوست یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در انتخاب لوازم آرایشی است. پوست‌ها به طور کلی به چهار دسته‌ی چرب، خشک، مختلط و نرمال تقسیم می‌شوند. هر نوع پوست نیازهای خاص خود را دارد و باید از لوازم آرایشی مناسب با آن نوع پوست استفاده کرد.

راه‌های تشخیص نوع پوست ۳ روش کلی است:

 1. مشاهده ظاهر پوست: با مشاهده ظاهر پوست که عینی‌ترین و دم دست‌ترین راه برای شناخت نوع پوست هست می‌توان نوع پوست را شناسایی کرد. پوست‌های چرب عموما براق هستند و منافذ باز دارند، پوست‌های خشک پوسته پوسته می‌شوند و خارش دارند، پوست‌های مختلط در قسمت T (پیشانی، بینی و چانه) چرب هستند و در سایر قسمت‌ها خشک‌ هستند و پوست‌های نرمال صاف، لطیف و بدون مشکل هستند.
 2. استفاده از تست کاغذی: یک تکه کاغذ را به آرامی روی پوست خود بکشید. اگر کاغذ بعد از برداشتن چرب بود، پوست شما چرب است. اگر کاغذ خشک بود، پوست شما خشک است و اگر کاغذ فقط در قسمت T چرب بود، پوست شما مختلط است.
 3. مشورت با متخصص پوست: اگر در تشخیص نوع پوست خود مشکل دارید، می‌توانید با یک متخصص پوست مشورت کنید. این روش به شما در شناسایی نوع پوستتان و اطمینان و تشخیص صحیح نوع آن کمک فراوانی می‌کند.

 

۲. دومین قدم برای شناخت خودتان و انتخاب صحیح لوازم آرایشی شناسایی رنگ پوست‌تان است.

رنگ پوست شما در انتخاب لوازم آرایشی، مانند کرم پودر، رژگونه، رژ لب و سایه چشم، بسیار مهم است. رعایت رنگ پوست در انتخاب رنگ‌های مناسب، به شما کمک می‌کند تا ظاهری هماهنگ و طبیعی داشته باشید. در ادامه، روش‌هایی برای تشخیص رنگ پوست را معرفی می‌کنیم:

 1. مشاهده رگ‌های زیر پوست: نگاهی به رگ‌های زیر پوست می‌تواند به شما در تشخیص رنگ پوست‌تان کمک کند. اگر رگ‌های شما آبی یا آبی متمایل به بنفش هستند، احتمالاً پوست شما سرد است. اگر رگ‌های شما رنگ سبز یا زردی دارند، احتمالاً پوست شما گرم است. اگر رگ‌های شما ترکیبی از آبی و سبز هستند و یا به نظر خنثی می‌رسند، پوست شما خنثی است.
 2. مشاهده رنگ جواهرات: رنگ جواهراتی که به شما بیشتر می‌آید می‌تواند نشان‌دهنده رنگ پوست شما باشد. اگر جواهرات نقره‌ای می‌پسندید، احتمالاً پوست شما سرد است. اگر به جواهرات طلایی علاقه بیشتری دارید، احتمالاً پوست شما گرم است. اگر هر دو رنگ به شما می‌آیند و می‌توانید هردو را استفاده کنید، پوست شما خنثی است.
 3. استفاده از تست کرم پودر: امتحان کرم پودر روی خط فک می‌تواند در تشخیص رنگ پوست کمک کند. یک نمونه از کرم پودر را انتخاب کنید و آن را روی خط فک امتحان کنید. اگر کرم پودر با رنگ پوست شما هماهنگی داشته باشد و به طور طبیعی به نظر بیاید، رنگ مناسبی را انتخاب کرده‌اید و اگر پاسخ منفی بود کرم پودرهای دیگر را امتحان کنید.

 

۳. آخرین قدم برای شناخت خودتان و انتخاب لوازم آرایشی مناسب این است که نیازهای خودتان را در نظر بگیرید:

قبل از خرید لوازم آرایشی، باید به نیازهای خودتان توجه کنید. این نیازها شامل ترجیحات شما درباره نوع آرایشی، رنگ‌های مورد علاقه و محدودیت‌های مالی می‌شود که در ادامه هر کدام را توضیح می‌دهیم.

 • نوع آرایشی: اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، نوع آرایشی است که می‌خواهید انجام دهید. آیا می‌خواهید یک آرایش روزانه و طبیعی داشته باشید و یا اینکه به دنبال یک آرایش برای مناسبت‌های خاص و جلوه‌گری هستید؟ با تعیین نوع آرایشی که می‌خواهید، می‌توانید لیستی از لوازم آرایشی مورد نیاز خود را تهیه کنید.
 • رنگ‌های مورد علاقه: رنگ‌ها در آرایش نقش بسیار مهمی دارند. بررسی کنید که به چه رنگ‌هایی علاقه دارید و کدام رنگ‌ها بیشتر به پوست و سبک شما اصطلاحا می‌آید و به چهره شما می‌نشیند. می‌توانید از رنگ‌های طبیعی در آرایش روزانه استفاده کنید و برای مناسبت‌ها، رنگ‌های جریانی و شادتر را برگزینید.
 • محدودیت‌های مالی: هزینه نیز یک عامل مهم در خرید لوازم آرایشی است. قبل از شروع خرید، تعیین کنید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید. این به شما کمک می‌کند تا در محدوده قیمتی که مشخص کرده‌اید بتوانید بهتر انتخاب کنید و همچنین به نیازهای آرایشی شما پاسخ دهند. این مورد را همیشه باید در نظر بگیرید که خرید لوازم آرایشی اصل و با کیفیت خیلی بهتر از خرید لوازم آرایشی تقلبی و ارزان است چرا که در بلند مدت لوازم آرایشی غیر اصل باعث ایجاد مشکلات پوستی و … می‌شود.

 

مرحله دوم انتخاب لوازم آرایشی مناسب است

برندهای معتبر را انتخاب کنید

لوازم آرایشی بی‌کیفیت می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. بنابراین، سعی کنید از برندهای معتبر و شناخته شده خرید و استفاده کنید. در ادامه چندین نکته برای انتخاب برند‌های معتبر را برای شما ذکر کرده‌ایم:

 1. نظرات دیگران را در مورد برندهای مختلف بخوانید.
 2. به دنبال گواهینامه‌های بهداشتی و استاندارد باشید.
 3. از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید.
 4. اعتبار و شهرت آن برند را بررسی کنید.
 5. تکنولوژی‌ها، تجهیزات و … را بررسی نمایید.

 

به تاریخ انقضای محصولات توجه کنید

لوازم آرایشی تاریخ انقضا دارند و بعد از تاریخ انقضا می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. بنابراین، قبل از خرید به تاریخ انقضای محصولات توجه کنید و به هیچ عنوان از محصولی که تاریخ آن گذشته استفاده نکنید چرا که می‌تواند مشکلات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.

 

محصولات را قبل از خرید تست کنید

قبل از خرید هر محصول، آن را روی پوست خود تست کنید. این کار می‌تواند به شما در انتخاب رنگ مناسب و تشخیص هرگونه حساسیت کمک کند. حتما قبل از انتخاب و خرید محصولات (با توجه به نوع محصول و محدودیت‌های بهداشتی آن) از فروشنده درخواست تست کنید.

 

از لوازم آرایشی دیگران استفاده نکنید

لوازم آرایشی شخصی هستند و می‌توانند میکروب‌ها و باکتری‌ها را منتقل کنند. بنابراین، از لوازم آرایشی دیگران استفاده نکنید.

 

در صورت بروز هرگونه حساسیت، مصرف محصول را متوقف کنید

اگر بعد از استفاده از هر محصول آرایشی، دچار حساسیت پوستی مانند قرمزی، خارش، تورم یا هرگونه مشکل دیگر، مصرف محصول را متوقف کنید و حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید.

برای مراقبت از پوست خود می‌توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

 

معرفی لوازم آرایشی برای انواع پوست:

انتخاب هر نوع لوازم آرایشی با انواع پوست متفاوت است لذا در ادامه ما بهترین لوازم آرایشی را به نسبت نوع پوست به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید لوازم آرایشی مناسب خود را انتخاب کنید و از زیبایی و اعتماد به نفس خود لذت ببرید.

 • برای پوست‌های چرب شما می‌توانید از این لوازم آرایشی استفاده کنید: کرم پودر مات، پنکک مات، رژگونه پودری، ریمل ضد آب، رژ لب مات
 • برای پوست‌های خشک شما می‌توانید از این لوازم آرایشی استفاده کنید: کرم پودر آبرسان، پنکک کرمی، رژگونه کرمی، ریمل حجم دهنده، رژ لب چرب
 • برای پوست‌های مختلط شما می‌توانید از این لوازم آرایشی استفاده کنید: کرم پودر فاقد چربی، پنکک دوکاره، رژگونه پودری یا کرمی، ریمل ضد آب، رژ لب مات یا چرب
 • برای پوست‌های نرمال شما می‌توانید از این لوازم آرایشی استفاده کنید: هر نوع کرم پودر، هر نوع پنکک،هر نوع رژگونه‌، هر نوع ریمل و هر نوع رژ لبی

 

نتیجه گیری

در این مقاله، به طور جامع به موضوع انتخاب و خرید لوازم آرایشی مناسب پرداختیم. در این مقاله، به شما در شناخت نوع پوست و رنگ پوستتان، تعیین نیازهایتان، انتخاب برندهای معتبر، و معرفی لوازم آرایشی مناسب برای انواع پوست کمک کردیم.
شما می‌توانید محصولاتی که در این مقاله معرفی شد را از فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی رنگ و بو خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

عضویت در خبرنامه

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
0 مورد سبد خرید